PÖFFile pühendatud erisaate „Kaheksa ja pool“ kõik osad järelvaatamiseks siin
Uudis
Päevatoimetaja

ETV2 erisaade võtab kokku tänavuse festivalimelu ning annab hea ülevaate filmivalikust ning nende tegijatest. Saate toimetajad on Kaisa Potisepp ja Kaspar Viilup.

1. osa

Vaatamata koroonaviiruse levikule toimub Pimedate Ööde filmifestival tänavu ka kinosaalides. Festivali korraldajad räägivad lähemalt, kui keeruline on tänavu PÖFF-i programmi kokku panna, juttu tuleb ka laiemalt filmifestivalidest kogu maailmas. Oma kogemustest PÖFF-il räägib ka Bruno Oya noore näitleja preemia tänavune laureaat.

2. osa

Pimedate Ööde filmifestivali põhivõistlusprogrammi on üle kolme aasta jõudnud ka Eesti film, festivalil esilinastub Peeter Simmi "Vee peal". Saates saab sõna nii režissöör kui ka stsenarist Olavi Ruitlane, kelle samanimelsel raamatul film ka põhineb. Oma filmisoovitused jagavad Madis Ligema ja Ave Häkli.

3. osa

Laste- ja noortefilmide festivalil Justfilm tähistab tänavu 20. sünnipäeva ning sel puhul on põhjust vaadata pisut ajas tagasi. Meenutame koos festivali esimese juhi Elen Lotmaniga, kuidas oli esimestel aastatel üritust korraldada ning mis on vahepealsete aastatega muutunud. Räägime lähemalt ka režissöör Rasmus Merivooga, kelle uus film "Kratt" avas tänavuse Justfilmi.

4. osa

Dokumentaalfilmide programmis on tänavu rekordarv uusi Eesti filme . Värsketest linateosest räägivad Marian Võsumets, Manfred Vainokivi ja Liivo Niglas. "Osooni" saatejuht soovitab noorest kliimaaktivistist Greta Thunbergist rääkivat dokfilmi.

5. osa

Eesti lühifilmil on läinud tänavu erakordselt hästi, kuna BFM-i tudengi German Golubi lühifilm "Mu kallid laibad" võitis tudengifilmide Oscaril kuldmedali. Lühifilmifestivali PÖFF Shorts raames on võimalik filmi ka laiemal publikul esmakordselt näha. Värskeid kodumaiseid lühianimatsioone kommenteerib filmi "Maasikaõgijad" režissöör Mattias Mälk.

6. osa

Pimedate Ööde filmifestivali fookusriigiks on tänavu Saksamaa, mistõttu on festivalil varasemast rohkem just sealse regiooni kinokunsti. Erilinastusena jõuab kinodesse ka Rainer Werner Fassbinderi 15-osaline telesari "Berlin Alexanderplatz", mille olulisusest räägib filmispetsialist Jaak Lõhmus. Ivo Felt meenutab ka head sõpra Zaza Urushadzet, keda mälestatakse tänavu PÖFF-il eriprogrammiga.

7. osa

Filmikriitik Tristan Priimägi aastatepikkune töö näeb lõpuks ilmavalgust, PÖFF ajal ilmub tema ülevaateteos "101 Eesti filmi". Festivalil on selleks puhuks ka väike eriprogramm, mis vaatab tagasi Eesti filmi unustatud pärlitele. Lisaks teeme juttu ka elutööpreemiaga pärjatud Alar Kiviloga, kes teeb sissevaate suure filmitööstusse argipäeva.

8. osa

Viimastel aastatel on hägustunud piir sarjade ja filmide vahel, mida kinnitab ka eriprogramm TV Beats, mille raames jõuavad PÖFF-il ekraanile ka sarjad. Tänavu esilnastub programmis uus Eesti sari "Tulejoonel". Uurime samuti ka seda, milline on tänavune festivali venekeelsete filmide programm ning kuidas on kasvanud alafestival Kinoff.

9. osa

Koroonaviirus on mõjutanud mõistagi kogu maailma, kuid eriti valusa löögi on saanud kinotööstus: paljudes riikides on kinod suletud ning tootmised teadmata ajaks peatatud. Arutame koos Eesti filmi- ja kinospetsialistidega, milline on filmitööstuse tulevik ning küsima, kas tulevikus vaatame filme vaid voogedastusplatvormidelt.

10. osa

Pimedate Ööde filmifestival hakkab selleks korraks vaikselt lõppema, aga uurime Eestisse tulnud žüriiliikmetelt, filmitegijatelt ja ajakirjanikelt, milline oli koroonaviiruse kiuste toimunud filmifestival ning milliste emotsioonidega nad Eestist lahkuvad. Samuti vaatame tulevikku ja uurime, kas PÖFF toimub ikka ka järgmisel aastal?