Rahvusvaheline esilinastus

Üleujutus

Ingliskeelne pealkiri
The Flood
Režissöör
Victoria Wharfe McIntyre
Riik
Austraalia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

On aeg  nautida mõtestatud nalja! Kättemaksu ja lunastust pakkuv vestern ei jäta kedagi külmaks. Eri žanrite piire kompav leidlik Austraalia debüütrežissöör pakub vaatajale üllatavat, verist, tujutõstvat sõitu pea võimatuna tunduval lepituse karussellil. Hingetuksvõtvalt dünaamilist põnevust rikastavad elutarkused, ainulaadsed helid ja aborigeenide kultuuri poeesia, pärand ja ajalugu. Neli filmis kõlavat laulu kirjutati spetsiaalselt yuin’ide põliskeeles.

Mõneti Tarantino „Kill Billist“ inspireeritud, morbiidselt naljakas tagaajamine toob eredalt meelde ka Indoneesia filmi „Marlina, the Murderer in Four Acts“ ja isegi nostalgilise Austraalia legendi „Krokodill Dundee“. Küllap olete sarnaseid lugusid ka mujal näinud, kuid Victoria (kelle lühifilmid on linastunud 200 festivalil ja võitnud 70 auhinda) suudab edukalt esitleda omapäraseid kättemaksutehnikaid nii alandamise, viha, lugupidamatuse, vägistamise kui ka mõnitamise puhul. Ta tõstatab nutikalt küsimusi moodsast feminismist ja meenutab hirmuäratavat koloniseerimist. Südikas Jarah on meisterdanud midagi valusalt erilist ja magusat kõigile „pahadele“.

Film on üles võetud lähistroopilises ja imekaunis Känguruorus, mida pärast jaanuarikuu tulekahjusid enam olemaski pole: paljud ekraanil nähtavad majad (sealhulgas ka režissööri enda oma) said rängalt viga või hävisid sootuks. Vaadake film kindlasti lõpuni, sest pärast lõputiitreid tuleb veel üks üllatav stseen, kust saab lugeda ka laulude ja salmide tõlkeid.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Victoria Wharfe McIntyre
Stsenarist
Victoria Wharfe McIntyre
Osades
Alexis Lane, Shaka Cook, Dean Kyrwood, Peter McAllum
Produtsent
Amadeo Marquez-Perez
Operaator
Kevin Scott
Monteerija
Cindy Clarkson
Kestus
Keel
Inglise
Režissöör
Victoria Wharfe McIntyre

Victoria Wharfe McIntyre on töötanud mitmetes reklaam- ja dokumentalistika projektides nii teatris, filmis kui teles. Ta on kirjutanud ja kaaskirjutanud mitu lühifilmi nagu „Blood on the Chandelier“, mis nomineeriti Austraalia filmiinstituudi auhinnale. Tema järgmine film „The Telegram Man“ sai BAFTAl parima välismaise lühifilmi auhinna, samuti Austraalia Kino- ja Televisiooni Akadeemia (AACTA) nominatsiooni, ning pälvis arvukalt rahvusvahelisi ja kodumaiseid auhindu. Tema viimatine lühifilm „Miro2 esilinastus 2017 Melbourne filmifestivalil, kus seda nomineeriti parima lühifilmi AACTA auhinnaga.

Seansid

Saal 7 Coca-Cola Plaza Tallinn
Seanss050502 / Üleujutus
SubtiitridInglise, Eesti
Seansi kestus
Treiler