PÖFF : 2021 : BNFF

Padaemand

Ingliskeelne pealkiri
Queen of Spades
Venekeelne pealkiri
Пиковая дама
Pealkirja originaal
Пиковая дама
Režissöör
Pavel Lungin
Riik
Venemaa, Itaalia
Aasta
2016
Festival
PÖFFi veebikino
Programm
PÖFFi pärlid

Linateose peategelane, kuulus endine ooperilaulja Sofia Meyer, pöördub pärast 25 aasta pikkust eemalolekut võidukalt tagasi Moskvasse, et tuua lavale ooper „Padaemand“, mis oli talle endale kunagi maailmas kuulsust toonud. Oma hullumeelses hiilguse-ihaluses manipuleerib ta noore ooperitenori Andreiga, kelle prototüübiks Puškini teoses on German, aga ka oma vennatütre, noore ja kogenematu neiu Lisaga.

Paljud, kes on harjunud nägema ekraanil Pavel Lungini nüansirikkaid psühholoogilisi draamasid, on seda lõbusat ja dünaamilist filmi nähes kindlasti üllatunud. Psühholoogia ja selgelt välja joonistatud karakterid pole kuhugi kadunud ja režissöör saab osatäitjatega nagu ikka väga osavalt hakkama. Ooperidiiva rolli täidab hiilgavalt kuulus Ksenja Rappoport. Tundliku ja sarmika „glamuurse kaabaka“ Andrei rollis on ekraanil noor Ivan Jankovski, kes meenutab siin filmis noore Innokenti Smoktunovski osatäitmisi.

Film ühendab osavalt psühholoogilise thriller’i ja ooperifilmi elemente. Pavel Lungin kandis endas aastaid ideed tuua Puškini novell tänapäeva ning ristata see Tšaikovski samanimelise ooperi kangelaste ja muusikaga. Ta vapustab meid ooperi esietenduse ülitäpse stseeniga, kus montaaži rütmi määrab Tšaikovski geniaalne muusika.

Filmi tegevus mängitakse läbi kaks korda: ooperistseenides Tšaikovski kauni muusika saatel ja reaalses elus, kasiinomängude, teatriintriigide ja rahaliste võlgadega. Režissöör ise usub, et „see on lugu hasardist elus, nooruses, mängus, armukadeduses, kires ja armastuses ning destruktiivsest janust hiilguse järgi...“
“Padaemand” valiti 2016. aasta festivalil publiku lemmikfilmiks.

Režissöör
Pavel Lungin
Stsenarist
Pavel Lungin, Alexander Lungin, Steve Walsh, Pavel Pecheykin
Osades
Kseniya Rappoport, Ivan Yankovskiy, Igor Mirkurbanov, Mariya Kurdenevich, Evgeny Zelensky
Produtsent
Pavel Lungin
Operaator
Levan Kapanadze
Monteerija
Karolina Machiewska
Produktsioon
Masterskaya of Pavel Lungin, Art Pictures Studio, Barter Films
Kestus
Keel
vene

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

Virtuaalsaal Online
SeanssPadaemand
Subtiitridinglise
Seansi kestus