Maailma esilinastus

Hing tahab lennata

Ingliskeelne pealkiri
Longing Souls
Pealkirja originaal
El Alma Quiere Volar
Režissöör
Diana Montenegro
Riik
Colombia, Brasiilia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

Koolivaheajal avastab 10-aastane Camila, et tema perekonna naised on neetud ja neid ei huvita isegi tema vanemate vägivaldsed suhted. Võttes selle olulise teema aluseks, on režissöör Montenegro kirjeldanud matriarhaatlikku saagat, naiste universumit, mis on mõju avaldanud erinevatele generatsioonidele. Ta tutvustab lähemalt nende lugusid, rituaale ja kaasahaaravaid tegevusi.

Maja on kui mikrokosmos, mille aura koosneb kehadest, rituaalidest ja ennustustest. Kaamera liigub pehmelt, taustaks rahulik „Isabel Allende“ motiiv ja Lorca taustamuusika, kuid kohati ka Lucrecia Marteli teravad noodid. Alles algaja filmitegijana jõuab režissöör juba selliste nimede kõrvale nagu Dominga Sotomayor või Milagros Mumenthaler.

Seda maailma avastame läbi verisulis näitleja, noore Camila, silmade. Professionaalsed osatäitjad tema kõrval aitavad filmi tõsidust ja klaustrofoobilisust veidi siluda läbi huumori. Maja on ootamatult külluslik ning film delikaatne ja intiimne portree naiselikkusest, kompleksidest, esimesest hetkest alates täis lummavaid etteasteid nõiduslikelt naistelt.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Diana Montenegro
Stsenarist
Diana Montenegro García
Osades
Laura Castro Artúz, María Fernanda Puyo, Lilia Córdoba, Luis Merino, Sissy Garcés
Produtsent
Diana Montenegro García
Operaator
Andrés Morales
Monteerija
Iván Wild
Kestus
Keel
Hispaania
Režissöör
Diana Montenegro

Diana Montenegro (snd 1985) on lõpetanud Barcelonas dokumentalistika eriala ja Vene Riiklikus Kinematograafiaülikoolis (VGIK) Režii eriala. Tema lühifilm „Sin decir nada“ (2007) pälvis internetis üle 4 miljoni vaatamise ning võitis auhindu nii Jaapanis (Tokyo Video Festival), Indias (Catalina Award) kui ka mujal. „Hing tahab lennata“ on tema esimene täispikk mängufilm.

Seansid

Saal 7 Coca-Cola Plaza Tallinn
Seanss010501 / Hing tahab lennata
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Treiler